O nás

Jsme Živý kraj, destinační agentura pro Karlovarský kraj. Našim posláním je šířit povědomí o kraji, prezentovat rozmanitou nabídku aktivit a v oblasti lázeňství posilovat pozici Karlovarského kraje jako světově proslulé destinace s nabídkou špičkové lázeňské péče.

Proč jsme zvolili název Živý kraj? Protože Karlovarský kraj živý je – plný zdraví, léčivých pramenů, zábavy, zážitků, sportu, kultury, krásné přírody a životem pulzujících památek.

Jaká jsou hlavní lákadla Karlovarského kraje?

Odpočinek v lázních

V žádném jiném kraji nenajdete tolik pramenů a lázeňských měst jako právě zde. Lázně Karlovy Vary, Jáchymov, Kynžvart, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně – města, kde prameny léčí desítky či dokonce stovky let.

Hory, lesy, příroda

Objevte divoké Krušné Hory či rozsáhlou chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les. Kromě toho vás v Karlovarském kraji čeká mnoho přírodních rezervací, naučných stezek a unikátních rašelinišť – třeba přírodní rezervace Soos, která nemá v Evropě obdoby.

Bohatá historie

Z každého koutu Karlovarského kraje dýchá kus historie. Proměňte se ve středověké rytíře na hradě Loket či Cheb, objevte barokní zámek v Bečově nad Teplou, navštivte klášter v Teplé a korzujte na kolonádách v Karlových Varech, Františkových a Mariánských Lázních. Cestou jistě narazíte také na mnoho kostelů, zřícenin či technických památek.

Sportovní zážitky

Karlovarský kraj je ideálním místem pro všechny zapálené sportovce. Boží Dar, Klínovec i Plešivec přivítají všechny lyžaře, snowboardisty, běžce, turisty a cyklisty – vždyť cyklistickými trasami je protkán celý kraj. Golfisty čeká deset golfových hřišť, na své si přijdou tenisté, horolezci i vodáci. V kraji navíc najdete množství lanových center, paintball areálů a míst ke koupání.

Film a hudba

Řadíte se k zapáleným filmovým fanouškům? Tak to byste začátkem července neměli chybět v Karlových Varech – koná se zde světově proslulý Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. K dalším významným akcím patří Jazzfest Karlovy Vary, Valdštejnské slavnosti v Chebu či Chopinův festival Mariánské Lázně.

Připojit se k instagramu