Znalci a milovníci architektury si v tomto kraji přijdou na své. Lázeňský trojúhelník vždy přitahoval architekty i umělce zvučných jmen. Kraj v nich zanechal nesmazatelnou stopu a ti na oplátku zaznamenali jeho krásu do svých děl. Působivě se tyčící hrady Loket či Hauenštejn nad jedinečnou krajinou střídají církevní památky, v jejichž obnově a revitalizaci kraj činí velké pokroky. Posuďte sami v Klášteře Teplá, skvostné barokní Valči, klasicistním pokladu zámku Kynžvartě, v němž jsou rozsáhlé sbírky a kabinet kuriozit, to vše obklopené krásným a udržovaným parkem.
Hradní zájemci by neměli minout hrad Bečov. Věděli jste, že v jeho zdech se ukrývá druhý nejvýznamnější klenotnický počin, z jehož krásy vám budou oči jen přecházet? A pokud chcete ještě dále do minulosti, muzejní hrad Seeberg (Ostroh) v románsko-gotickém slohu. Každoročně zde ožívá Historický jarmark nebo Festival vína.
Když skloníte hlavu a zahledíte se směrem ke Krušným horám, vězte, že v kopcích po staletí horníci dobývali vzácné rudy a vy si nyní můžete projít kus jejich cesty po komentovaných trasách této UNESCO památky a dozvědět se více o jejich pohnutém osudu.

 

Připojit se k instagramu