Kam povedou vaše kroky? Unikátní rašeliniště protkaná naučnými stezkami? Jedinečné rozhledny, které jsou nejen architektonickými skvosty, ale zároveň díky nim máte kraj jako na dlani?
Ať už zvolíte jako cíl vaší cesty kterékoliv z měst Karlovarského kraje, nebudete zklamáni. Každé z měst má své nepopiratelné kouzlo a vy to své objevíte už v prvních minutách videí. Západní Aš, tajemný Cheb, osmý div světa v Ostrově nebo Jáchymov a jeho pohnutá historie?
Zajímavou historii má i město Sokolov. Při návštěvě nezapomeňte na místní pivovar, výtečné jídlo a určitě musíte navštívit hrad Hartenberg, jehož působivá historie a osud spojují lidi v dobrovolnické záchraně tohoto krásného místa. V letním čase rozhodně doporučíme moderní koupaliště Michal na místě bývalého dolu, jenž poskytne množství sportovního vyžití i místo k relaxaci.
Pokud návštěvu naplánujete na zimní měsíce, i kraj zapadaný sněhem umí chytnou za srdce. Je už jen na vás, zda zvolíte sportovní vyžití na Klínovci či Božím Daru či se necháte pohltit majestátním tichem bílé krajiny ze sáněk psího spřežení.

 

Žlutice a Toužim

Žlutice a Toužim

Karlovarský kraj není jen místo pro lázeňské hosty. Celý region je jako stvořený pro aktivní dovolenou, ať už vyrazíte do velkých lázeňských měst nebo malých městeček čítajících pár obyvatel. Malebná...

Číst více
Vodácká turistika v kraji

Vodácká turistika v kraji

Vodáci, do lodí! Řeky jsou sjízdné. Deště z minulých týdnů doplnily vodní toky po celé republice, ty jsou na tom letos nejlépe za uplynulých pět let. Vodácká sezóna je tedy v plném proudu. Do lodí láká...

Číst více
Připojit se k instagramu